Народні інструменти століттями надихали українців на вивчення та створення музики, сприймання прекрасного. Початковий етап навчання грі на народних інструментах дуже важливий, оскільки відбувається процес формування виконавського комплексу навичок, а саме правильної постановки рук, якісного звуковидобування, знання розміщення нот на нотному стані та на інструментах, а також засвоєння музично-теоретичних знань, опановування елементів музичної мови і виразності музики.
Робота досвідчених викладачів відділу спрямована на надання своїм вихованцям якісної початкової мистецької освіти, досягнення благородної мети – розкрити учням національні традиції та духовні цінності світового мистецтва.
Відділ представлений різноманітними тембрами народних інструментів – гітари, домри, бандури, цимбал, баяна та акордеона.
Музично-виконавська діяльність викладачів закладу знайомить учнів з творами класичної і народної музики і таким чином розвиває художній смак, творчу індивідуальність, самостійність, навички спілкування у колективній співпраці.
Система музичного виховання на оркестровому відділі створює сприятливі умови для розвитку музично-творчих здібностей дітей. Сучасні навчальні завдання і відповідні методичні прийоми викладання підтримують у дітей інтерес до інструментальної музики, формують високу емоційно-естетичну культуру.